Loading...

W podróż bez telefonu? Nie do pomyślenia, w telefonach mamy teraz wszystko. To często nasz portfel i aparat, tam jest spis trasy, notatnik i przewodnik. Co więcej, przed wyjazdem sprawdzamy, czy mamy bilet, spakowaną walizkę i… właściwe aplikacje ściągnięte na telefon.

Oto 5 najpotrzebniejszych aplikacji w podróży. Postawa, z którą każda podróż będzie bardziej komfortowa.

Sky Cash to aplikacja, dzięki której kupisz, nawet w biegu, bilet na pociąg, autobus, tramwaj, ale także zapłacisz za bilet do kina czy parking. Co ważne, aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Jedyny minus to brak możliwości kupienia biletu np. na Intercity.

Warto ją mieć i nie stać w kolejce po bilet!

XE Currency, czyli sposób na błyskawiczne przeliczenie waluty. Mając tę aplikację w telefonie nie trzeba spędzać 30 minut zastanawiając się, czy zakup opłaca się czy nie, i ile to wychodzi w przeliczeniu na złotówki. Wystarczy skorzystać z telefonu. Co ważne, aplikacja działa także offline.

Dzięki Maps.me będziesz mieć w telefonie aktualną mapę świata, wystarczy wybrać te fragmenty, które będą w podróży potrzebne i bezpłatnie je pobrać. Z podglądu można skorzystać nawet, gdy brak dostępu do internetu.

Mapy są, teraz czas na konkrety. TripAdvisor to podpowiedź, co, gdzie i kiedy zobaczyć. Co zjeść, w którym hotelu się zatrzymać. Miliony rekomendacji i pomysłów w jednym miejscu.

Uber, czyli bardzo popularna aplikacja, dzięki której zamówisz taksówkę. Nie wszyscy jednak wiedzą, że działa ona nie tylko w Polsce, ale na całym świecie! Taksówka zamówiona w kilka sekund to wygoda, szczególnie, gdy nie nosisz przy sobie gotówki. Co więcej, przejazdy Uberem są zazwyczaj tańsze niż tradycyjna taksówką.

To nasz podróżny must-have. Te aplikacje bardzo ułatwiają i bliższe, i dalsze podróże, a co ważne, większośc działa nawet offline. Dobrze, bo przecież nie zawsze jest zasięg, prawda?

Udanej podróży!

 

By | 2017-10-26T10:27:55+00:00 Październik 15th, 2017|Uncategorized|