Loading...

Podróże. Kto ich nie uwielbia? Jednak nawet najciekawsza wycieczka może okazać się skomplikowanym przedsięwzięciem, jeśli odpowiednio się nie spakujemy. Podróżowanie powinno być relaksujące i wygodne. Zdecydowanie zamiast martwić się dźwiganiem bagaży powinniśmy doceniać widoki, zwiedzać miejsca i kosztować nowych potraw.

Te kilka trików pozwoli Ci zostać mistrzem pakowania. Dzięki nimi Twoja podróż będzie bezpieczniejsza, prostsza, a przede wszystkim przyjemniejsza.

  1. Zacznij od planu – stwórz dokładną listę wszystkich rzeczy, których będziesz potrzebować w podróży. Zacznij przygotowywać ją przynajmniej kilka dni przed planowanym wyjazdem i miej ją zawsze przy sobie, żeby w razie potrzeby móc coś do niej dopisać.
  2. Dopasuj rodzaj bagażu do podróży – na wyjazd służbowy najlepsza będzie walizka na kółkach, zaś na trekking w Alpach idealny może okazać się wygodny plecak.
  3. Roluj ubrania – jeśli zwiniesz ubrania w rulon, zajmą one o wiele mniej miejsca, niż te złożone w klasyczny sposób, a dodatkowo nie będą pogniecione.
  4. Biżuterię schowaj do… skarpety – brzmi dziwnie, ale to świetny sposób, na to, żeby biżuteria była bezpieczna. Skarpety możesz schować do butów, dzięki temu zachowają one swój kształt i wykorzystasz wolne miejsce, którego pewnie do tej pory nie wykorzystywałeś.
  5. Dobrze zabezpiecz płynne substancje – między nakrętkę a szyjkę butelki włóż kawałek folii i zakręć. Dzięki temu na pewno nic się nie wyleje.
  6. Minimalizm – wszystkie kosmetyki przelej do małych opakowań i zabierz ze sobą tylko tyle ile faktycznie potrzebujesz.

Już jesteś spakowany?

 

By | 2017-10-26T10:27:43+00:00 Październik 10th, 2017|Uncategorized|