Loading...

Samotne podróżowanie może być niezwykłą przygodą pełną nieznanych wrażeń. Czy jesteście gotowi, aby odkrywać świat na własną rękę?

W Polsce coraz popularniejsze staje się podróżowanie solo. Według statystyk częściej na takie wyprawy wybierają się kobiety.

Poza klasycznym odpoczynkiem od bieżącego życia samotnie możemy też się lepiej wyciszyć, poddać refleksji. Często wyprawa w pojedynkę to swego rodzaju próba i sprawdzian, przełamanie socjologicznej bariery, zdobycie swego rodzaju “sprawności”.

Wiele jest zalet tej formy podróży a wśród nich przede wszystkim:

Poznanie kultury

W pojedynkę łatwiej będzie nam nawiązać kontakt z miejscowymi oraz poznać ich kulturę. Dlaczego? Bo nie będziemy zamykać się w swojej grupie znajomych dzięki czemu bardziej zwrócimy uwagę na otaczających nas ludzi, architekturę i przyrodę.

Nauczenie się zaradności

Będziemy również “zmuszeni” do radzenia sobie samemu we wszystkich sytuacjach związanych z podróżą, ale spokojnie – to nic trudnego, przecież zawsze można poprosić kogoś obcego o pomoc.

 

Podniesienie poziomu komunikacji interpersonalnej

Jeśli wcześniej mieliśmy problem podczas rozmowy z obcymi ludźmi, na takim wyjeździe będziemy dodatkowo zmotywowanii do przełamania się, co może nam pomóc w codziennym życiu po powrocie z podróży.

Rozwinięcie się językowo

Jeśli wybierzemy wyjazd zagraniczny na pewno przyjdzie nam zmierzyć się z dogadaniem się w obcym języku. Często ucząc się np. angielskiego uważamy, że nie jesteśmy jeszcze na odpowiednim poziomie, żeby z kimś porozmawiać lub coś załatwić. W tym wypadku podczas praktycznych rozmów łatwiej będzie nam przełamać się do używania języka obcego, który przecież już znamy i lepszej praktycznej już jego nauki.

 

Brak kłótni i zwad 🙂

Sami będziemy decydować o tym czego chcemy i co będziemy robić danego dnia, o której wstać, gdzie pójść na obiad – bez marudzenia i dostosowywania się do innych. Kto z nas nie marzy o takiej niezależności?

Samopoznanie

Będziemy mieli okazję na zbadanie własnego siebie. Na ujrzenie naszych mocnych i słabych stron, na pracę nad nimi.

 

Wzmocnienie psychiczne

Do każdej nowej sytuacji będziemy w stanie szybciej się adaptować i szybciej rozwiązywać ewentualne pojawiające się problemy.

Ciesz się chwilą dla siebie. Jeśli poczujecie się samotnie, to zastanówcie się przez moment, kiedy tak naprawdę mieliście chwilę tylko dla siebie. Będąc w podróży nie musicie się nigdzie spieszyć, dopasowywać się do planów innych czy możecie choćby po prostu spokojnie przemyśleć sobie różne sprawy i cieszyć się chwilą.

Te uniwersalne zasady warto zapamiętać i postarać się wdrożyć podczas samotnej podróży. A potem pozostaje już tylko cieszyć się odpoczynkiem!

2018-02-28T17:54:44+00:00