Loading...

Podróżowanie bez granic

Podróżowanie bez granic – brzmi wspaniale. To marzenie niejednej osoby, czasem życiowy cel, nagroda. Są jednak tacy, którzy pokazują prawdziwe znaczenie tego hasła. Osoby z niepełnosprawnością, które przekraczają granice – zaznaczone na mapie świata, ale też te związane z ograniczeniami własnego ciała.

Wśród ogromnej listy polskich blogów natrafić można na kilku autorów, którzy dzielą się wrażeniami ze swoich podróży. Te podróże bardzo często odbywają się na wózku inwalidzkim, a czytelnicy mogą odkryć, czym jest prawdziwa pasja do poznawania świata. Pasja, która mobilizuje do tego, by dać z siebie jeszcze więcej.

RobiMy Podróże

Blog Gohy i Kamila, którzy zwiedzają miasta oraz kraje na dwóch nogach i czterech kółkach Kamila. Czy niepełnosprawność jest przeszkodą w zdobywaniu świata? Absolutnie nie. Na ich blogu można podziwiać między innymi relacje z Chin, Monako czy Szwecji.  

Niepełnosprawny Turysta

Łukasz kiedyś był bramkarzem, dziś zwiedza świat na wózku inwalidzkim. Na przekór tym, którzy twierdzą, że podróżowanie na dwóch kółkach jest niewykonalne, postanowił pokazać, że ,,sky is the limit’’. W dodatku tworzy rankingi, pomocne innym w sięganiu po ich podróżnicze szczyty.

Na Kółkach

Marzena, odważna mama 5-letniego Arka, który porusza się na wózku inwalidzkim, prowadzi blog o ich życiu. Nie mogło zabraknąć na nim podróży, dzięki którym pokazują, że chcieć to móc. Ostatnio byli wspólnie na Wyspach Kanaryjskich!

Zwiedzaj ze mną

Konrad z bloga ,,Zwiedzaj ze mną’’ promuje turystykę bez barier. Kocha podróże, a każdy wyjazd organizuje sam. To niezwykle cenne miejsce dla osób, które pokonując własne ograniczenia, wyruszają poznawać i siebie, i świat.

Cieplik podróżuje

Agata, autorka bloga ,,Cieplik Podróżuje’’ dzieli się inspiracjami i pomysłami na wyprawy marzeń. Na swojej stronie umieściła szlak „Niepełnosprawny w podróży”, publikuje wywiady z niepełnosprawnymi podróżnikami, opisuje trasy turystyczne dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Jak wygląda podróżowanie bez granic? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jest za to wiele inspiracji i porad dla osób, które zastanawiają się nad taką wyprawą. A Was, który z opisanych przez nas dzisiaj blogów natchnął do podróżowania najbardziej?  

By | 2017-12-03T15:07:25+00:00 Grudzień 3rd, 2017|Uncategorized|